Transcend’ten Çoklu Kart Okuyucu

Transcend Information, yeni USB 3.0 çoklu kart okuyucusu RDF8′i duyurdu. Yeni kart okuyucu, USB 3.0 arabirimine sahip ayrıca cihaz SDHC UHS-1, SDXC UHS-1, UDMA6/UDMA7 CF ve MSXC’yi destekliyor.

Yüksek çözünürlükteki fotoğraf ve 1080 Full HD video dosyalarını bu cihazla bilgisayarlardan yükelmek mümkün olabiliyor.

RDF8 USB 3.0 kart okuyucu sahip olduğu yeni nesil USB 3.0 bağlantı arabirimi sayesinde USB 2.0 kart okuyuculara göre 10 kata yakın daha hızlı veri transferi imkanı sağlıyor.

USB 3.0′ın bu yüksek band genişliği sayesinde veri kullanıcının hafıza kartının izin verdiği ölçüde mümkün olduğunca hızlı olarak taşınır. Ultra High Speed (UHS-1) SD Card ile eşleştirildiğinde, 1GB büyüklüğünde bir dosya 12 saniyeden az bir sürede transfer edilir.

Yeni nesil hafıza kartlarının tüm potensiyelini ortaya çıkaracak şekilde RDF8 USB 3.0 kart okuyucu 4 farklı kart okuyucu slotuna sahip. UDMA CF kartlarla uyumlu CompactFlash (CF) slotu, yeni UHS-1 standartı ile uyumu SDHC/SDXC slotu, M2/microSD kartlar için daha küçük bir slot ve MS PRO/MSXC/MS DUO kartlar için bir slot üründe bulunuyor.

RDF8 ayrıca geriye dönük olarak USB 2.0 arabirimi ve daha eski CF, SD ve SDHC kartlar ile de uyumludur ve bu sayede pratik olarak günümüzün dijital ihtiyaçlarını da rahatlıkla karşılar.