Times: Ahmedinecad ile Devrim Muhafızları’nın arası açılıyor

LONDRA (CİHAN)- İngiliz Times gazetesi, bugün ilk sayfasından verdiği haberde İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmeninejad ile Devrim Muhafızları’nın arasındaki problemin gittikçe derinleştiğini ve yönetim içinde gerilimin arttığını iddia etti. Haberde, ülkenin dini lideri Ali Hamaney ile arası ciddi şekilde açılmış olan Ahmedinejad’ın şimdi de Devrim Muhafızlarını tehdit ettiği ileri sürüldü.
    Ahmedinejad’ın yakınında bulunan bazı kişilerin tutuklanmasını içine sindiremediği ve bunun devam etmesi durumunda Devrim Muhafızları’nın karıştığı yolsuzlukları gözler önüne çıkarabileceği belirtiliyor. Ayrıca, Cumhurbaşkanının isim vermeden bazı kişilerin sigara ve benzeri kaçakçılıklardan gelir sağladığını açıkladığı kaydediliyor.
    Haberde ayrıca, Devrim Muhafızları’nın karaborsadan çıkar sağladıklarının herkes tarafından bilindiğini ve Ahmedinejad’ın bu yönde sarf ettiği imalı sözleri sonucu Devrim Muhafızları lideri Muhammed Ali Caferi’nin suçlamaları inkar ederek kendini savunmak zorunda kaldığına değiniliyor.
    Gazete, Devrim Muhafızları’na meydan okuyan Ahmedinejad’ın ya kendisine çok güvendiğini ya da hesapsız adımlar attığı yorumunda bulunuyor. CİHAN