Sivas’ta trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı

SİVAS (CİHAN)- Sivas-Ankara Karayolu’nun 25. Kilometresinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı.
    Sıcak Çermik’ten geldikleri bilinen Ziya Kuruçay yönetimindeki 35 DKL 06 plakalı araç, Yıldız köprüsü mevkiinde akaryakıt istasyonundan yakıt aldıktan sonra yola çıkmak üzere olan Sinan Hacıalibeyoğlu yönetimindeki 58 NV 253 plakalı araca yandan çarptı. Çarpışmanın etkisiyle Ziya Kuruçay (66) olay yerinde hayatını kaybederken aynı araç içerisinde bulunan Şaziye Kuruçay (76), Hatice Balıca (57), Mehmet Balıca (60), Mustafa Erdyıldız (78) ile diğer araç içerisindeki Sinan Hacıalibeyoğlu, İsmihan Hacalibeyoğlu (78), Necla Hacıalibeyoğlu (58) ve Nuriye Hacıalibeyoğlu (78) yaralandı. Durumu ağır olan 4 yaralı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılırken, diğer 4 yaralı Sivas Devlet ve Numune Hastaneleri’nde tedavi altına alındı.
    Kaza nedeniyle Sivas-Ankara karayolu bir süre trafiğe kapatıldı. Olay yerindeki araçlar çekicilerle kaldırıldıktan sonra itfaiye ekipleri tarafından temizlenen yol, yeniden ulaşıma açıldı.

CİHAN