Mevsimlik işçi çocukları minibüste yanarak öldü

KONYA (CİHAN)- Konya’nin merkez Meram ilçesine bağlı Kaşınhanı Mahallesi’nde mevsimlik işçi iki ailenin çocukları bindikleri park halindeki arabada çıkan yangında feci şekilde yanarak hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgilere göre olay Kaşınhanı Mahallesi’nde bir havuç tarlasında meydana geldi. Tarım işçiliği yapan annelerinin yanına gelen teyze çocukları Büşra Akgül ve Ayşe Yıldırım, havuç tarlasının yanında park halinde bulunan 42 TG 746 plakalı minibüse bindi. Bir süre sonra tarlada çalışan kadınlar minibüsten duman yükseldiğini fark etti. Çocukları kurtarmak isteyen işçilerin minibüse yöneldiği esnada araçtaki yangın büyüdü. Yanan araçta mahsur kalan iki çocuk, yanarak hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Mesut Ertek isimli işçi ise havuç hasadı yapan ailelerin iki çocuğunun araca bindikten bir süre sonra yangın çıktığını söyledi. Söndürmek için çaba sarf ettiklerini ancak iki çocuğu kurtaramadıklarını anlatan Ertek, “Yanan aracı söndürmek, çocukları çıkartmak isterken aniden alevler yükseldi. İki çocuğu kurtaramadık” dedi. CİHAN