Mevlitte yedikleri yemekten zehirlenen 30 kişi hastanelik oldu

İSTANBUL (CİHAN)- Beyoğlu’nda mevlitte yedikleri tavuktan zehirlenen 30 kadın ve çocuk hastanelik oldu. Tedavi altına alınan vatandaşlar, bayat tavuk sattıklarını iddia ettikleri market yetkililerinden şikayetçi oldu.
Olay, Kaptanpaşa Mahallesi Yay Sokak 16 numaralı apartmanda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Zülfü Aycil, yeni doğan çocuğu için evinde öğle saatlerinde mevlit okuttu. Mevlite sadece komşu kadınlar ile çocuklar katıldı. Tavuk ve pilav ikram edildi. Yemek yiyen kadın ve çocuklarda akşam saatlerinde mide bulantısı ve kusma başladı. Zehirlenme belirtileri üzerine 5’i çocuk 30 kişi, yakınları tarafından Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
Yusuf Yerlikaya adlı bir vatandaş, 5 yaşındaki kızı Ayşenur ile eşinin zehirlendiğini söyledi. Eşinin tedavi sonrası taburcu olduğunu ifade eden Yusuf Yerlikaya, kızının durumunun ağır olduğunu ve serum tedavisinin devam ettiğini belirtti. Yedikleri tavuktan zehirlenen kadınlar ile yakınları bayat tavuk sattığını ileri sürdükleri marketten şikayetçi olduklarını kaydetti.
Tedavileri tamamlanan bazı vatandaşlar taburcu edilerek evlerine gönderildi. Durumları ağır olanların ise hastanedeki tedavileri devam ediyor.


CİHAN