Kütahya’da teröre tepki

KÜTAHYA (CİHAN)- Türkiye Harp Malülü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesi, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit olmasının ardından olayı kınadı.
Türkiye Harp Malülü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanlığı adına açıklamada bulunan Şube Başkanı Ahmet Asım Okat, dün Diyarbakır’ın Silvan İlçesi kırsalında terör saldırısı sonucu 13 askerin Şehit, 7 askerin de yaralandığı olayla ilgili olarak, “Bu acıları çekmiş ve çekmeye devam edecek olan camiamız yüreklerini bir kez daha derinden yaralamıştır. Devletimize kurşun sıkanlara, bölücü terör unsurlarının siyasi uzantılarına, onlara destek veren siyasi odaklara, şehitlerimizin kanı üzerinden pazarlık yapma hevesinde olanlara, demokrasi ve özgürlükler adına akılları bulandıran kendilerini aydın sananlara, Şehitler ve Gaziler için yürekleri yanmayanlara, Eli kanlı çocuk katilini muhatap alanlara, Ona sayın diyebilenlere, Faili meçhul diye yırtınıp Şehitlerimizin katillerini yüceltenlere, PKK terör örgütüdür diyemeyenlere, nefretle kınamıyor, lanet ediyoruz.” ifadesini kullandı.
Terörle mücadele ve açılım sürecinin akan kanları durduramadığına dikkat çeken Okay, “Bu zamana kadar camiamızın kaygıyla izlediği Terörle Mücadele ve açılım süreci ne yazık ki akan kanları durdurmaya yetmemiş,tek vatan tek bayrak altındaki birlik ve beraberliğimize gölge düşürür hale getirmiştir. Vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz Şehitlerimizin Annelerinin gözyaşlarına kurban oluruz. Tarih boyunca da bu uğurda akıtılan göz yaşlarıyla ay yıldızımız semalarda özgürce dalgalana bilmektedir.” dedi.
Şehit ailesi ve gazi olmanın onur ve şeref kaynağı olduğunun altını çizen başkan Okat, “Unutmayalım ki Şehitlerimiz tüm ulusumuza mal olmuş evlatlarımızdır. Bir an olsun kendimizi o Şehit ailelerinin yerine koyup, Şehitlerimizi minnet ve şükranla anmak ,geride kalanlarının acılarını paylaşmak onlara olan vefa borcumuzun gereğidir. İşyerlerimizi, evlerimizi Türk Bayrakları donatarak Şehitlerimize sahip çıkalım. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar ve yaralı Mehmetçiklerimize de acil şifalar, diliyoruz.” şeklinde konuştu.

CİHAN