Ereğli Ticaret Meslek Lisesi mezunları pilav gününde buluştu

ZONGULDAK (CİHAN)- Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Ticaret Meslek Lisesi mezunları (KETMEDER) pilav gününde buluştu. Eski mezunlar öğrencilerin halk oyunu gösterileri ile coştu. Okul bahçesinde yapılması planlanan pilav günü yağmur nedeniyle spor salonuna alındı.
    Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneği ilk kez düzenlediği pilav günü ile eski mezunları bir araya getirdi. Etkinlik saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
    KETMEDER Yönetim Kurulu üyesi Erdal Özdemir açılışta yaptığı konuşmada ilkini gerçekleştirdikleri pilav gününü bundan sonra geleneksel hale getirerek her sene yapmaya devam edeceklerini söyledi. Derneğin amacının Ticaret Meslek Lisesi’ni daha güçlü, başarılı ve çağdaş bir kurum olarak yaşatmak olduğunu kaydeden Özdemir, “Bu amaca ulaşmak için okul idaresi ile dernek yönetimi bütünlük ve dayanışma ile hareket etmeli.” dedi.
    Daha sonra söz alan okul müdürü Numan Korkmaz ise eğitimin önemine dikkat çekerek, mezunlarının başarısıyla Ticaret Meslek Lisesi’nin her zaman övündüğünü dile getirdi. Okulun 1987’de kurulduğunu ve ulu bir çınar gibi eğitimde nitelikli, kaliteli ve başarılı çalışmalarıyla saygınlığını kabul ettirmiş bir kültür yuvası olduğunu dile getiren Korkmaz, “Okulumuz, bugüne kadar yetiştirdiği nitelikli insan gücüyle ilçemize başarılı hizmetlerde bulunmuş mezunlarının üstün hizmet anlayışı ve başarılarıyla övünmüştür. Ticaret Meslek Lisesi, büyüklüğü ve gücünü aldığı mezunları ile gurur duymaktadır. Bu etkinlikteki amaç, okul mezunlarını bir araya getirerek birlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde bir bütünlük ortaya çıkarmaktır. Burada sergilenen birlik ve kardeşliğin ülkemizin her köşesinde, her kurum ve insanında hakim olması düşüncesiyle, etkinliğe katılanlara ve emeği geçenlere okulum adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
    İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Çankaya, Ereğli Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Cüneyt Şahinöz, KETMEDER Başkanı Cengiz Akman, okul öğretmenleri ile mezunların da katıldığı etkinliğin sonunda davetlilere tavuklu pilav ve ayran ikramında bulunuldu.
CİHAN