Başkan Memduhoğlu: Aydınlar tarihi zenginliğiyle inanç turizminde yerini alıyor

SİİRT (CİHAN)- Siirt’in Aydınlar ilçesi Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu, ilçenin tarihi ve kültürel açıdan kabuk değiştirdiğini ve inanç turizminde yerini alacağını söyledi.
Başkan Memduhoğlu, açıklamasında, göreve geldikleri günden bu yana ilçenin inanç turizmi açısından hak ettiği yere gelmesi için çaba harcadıklarını ifade etti. Memduhoğlu, yaptıkları çalışmalarla şehrin çehresini değiştirdiklerini ve değiştirmeye devam edeceklerini belirtti.
Yörenin, inanç turizmi yanında kültür ve tarih koktuğunu ifade eden Memduhoğlu, “Ancak bugüne kadar altyapı konusunda yeteri kadar çalışma yapılmadığı için bu konuda geri kalmıştık. İnanç turizmi pastasından hak ettiğimiz payı alamıyorduk. Göreve geldiğimiz günden bu yana bu konuda çalışma yaptık. İlçe meydanını genişleterek yeniden düzenledik. İbrahim Hakkı Hazretleri’nin gökyüzünü incelediği ve ışık hadisesinin başlangıç noktası olan Kaletül adlı duvarın bulunduğu tepeyi düzenleyerek, vatandaşlarımızın rahatlıkla piknik yapabilecekleri bir hale getirdik. Gece gündüz demeden vatandaşlar ziyarete gelebiliyor. Işıklandırma ve yol çalışmaları yanında kaldırım çalışmaları ve temizlik konusunda ilçemize yakışır bir hizmetimiz var.” dedi.

CİHAN