Bakan Günay:Türkiye’de turizm artık özel sektör eliyle yürütülüyor

ANKARA (CİHAN)- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye’de turizmin artık özel sektör eli ile yürütüldüğünü, bakanlığın da sadece denetleme görevini sürdürdüğünü söyledi.
Türkiye’deki tüm hava yolları şirketlerinin biletlerinin satın alınma işlemlerinin ve otel rezervasyonlarının online yapılmasına imkan veren biletpazari.com isimli internet sitesini Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay hizmete açtı. ART Grup bünyesinde kurulan sitenin açılışında Bakan Günay’a Erzurum bileti hediye edildi.
Açılışta bir konuşma yapan Bakan Günay, Türkiye’de turizmin artık özel sektör eli ile yürütüldüğünü, bakanlığın da sadece denetleme görevini sürdürdüğüne dikkat çekti. Bakanlık olarak özel sektörü teşvik ettiklerini, yeni adımları için desteklediklerini açıklayan Günay, tek şartlarının ise kalite olduğunu ifade etti.
“Özel sektörün, kaliteli, modern, teknolojiye uygun, geleneksel değerlerin de uzağına düşmeden attığı her adımda arkasındayız.” diyen Bakan Günay, ART Grup’un da bu noktada önemli bir kuruluş olduğunu ifade etti. Özellikle yeni kurulan biletpazari.com sitesinin tüm dünyada giderek yaygınlaşan, online hizmetlerini Türkiye’de geliştirmesini desteklediklerini açıkladı.
ART Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Koç da Türkiye’deki tüm otellerin rezervasyon işlemlerini ve havayolu şirketlerinin bilet işlemlerini online olarak yapacaklarını söyleyerek, alt yapının tüm talepleri karşılayacak şekilde düzenlendiğini bildirdi. Koç, 24 saat boyunca hizmet verileceğini, ortaya çıkacak sıkıntıların ise 444 5 275 numaralı telefon hattından çözülebileceğini dile getirdi.
Sitenin açılışını da Bakan Günay, bilgisayarın başına oturarak gerçekleştirdi. Günay, kendisi için Ali Rıza Koç’un memleketi olan Erzurum biletinin çıkışını aldı. Günay’ın bileti ise temsili olarak, büyük ebatlarda çıkarıldı. Günay dev bilet ve sanatçılarla objektiflere poz verirken, Koç’tan, önümüzdeki günlerde Van’da yapılacak fuar için Van bileti istedi. Bakan Günay’ın “İndirimli bilet olursa buradan alabiliriz. Biletler bedava olursa daha memnuniyetle kabul ederiz.” esprisine Ali Rıza Koç da olumlu cevap verdi. CİHAN